Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών Ατομικό

06/04/2017 - ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

Η ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ ΕΧΕΙ …
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

Μεγάλες εμφανίσεις από τους αθλητές και τις αθλήτριες του Πανεπιστημίου Κύπρου για άλλη μία φορά είχαμε και στο φετινό Ατομικό Πρωτάθλημα Αντρών και Γυναικών του Πανεπιστημιακού Αθλητισμού οι οποίοι έχουν τα τελευταία χρόνια δημιουργήσει την δική στους παράδοση τόσο στα εγχώρια όσο και στα Ευρωπαϊκά αλλά και Παγκόσμια Πανεπιστημιακά Πρωταθλήματα.

Στο ατομικό αντρών ο καταπληκτικός Μάριος Γιάγκου κατάφερε με 11-7 11-7 και 11-4 να κερδίσει στον τελικό τον Αντρέα Ευσταθίου (κατέκτησε την 2η θέση) του Πανεπιστημίου Λευκωσίας με 3-0 σετ κατακτώντας ακόμη ένα τίτλο και φτάνοντας μάλιστα στον τελικό χωρίς απώλειες κανενός σετ.

Την Τρίτη θέση κατέλαβε ο Αντρέας Κυπριδήμος του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου που στο παιγνίδι για τα μετάλλια κατέβαλε τον Αντρέα Αργυρού του Πανεπιστημίου Κύπρου με 11-8 11-9 11- 9 .
Το ίδιο σκηνικό όσο αφορά τα Πανεπιστήμια είχαμε και στο Ατομικό Γυναικών αφού η Νάταλη Παντελή του Πανεπιστημίου Κύπρου στο μεγάλο τελικό κέρδισε με 3-0 σετ 11-9 11-8 11-1 την Ελένη Κελλίρη επίσης του Πανεπιστημίου Κύπρου που κατέλαβε την 2η θέση και οι δύο μαζί πανηγύρισαν την πρωτιά του Πανεπιστημίου τους.

Την Τρίτη θέση μετά από εξαιρετική εμφάνιση κατάλαβε η Κυριακή Σαρρή του Ευρωπαϊκού πανεπιστημίου.